HAKKIMIZDA

IKOOR‘un mirasını perakende pazarına taşımaya karar verdiğimiz için, benzersiz bir mobilya ve iç mekan tasarım ürünleri markası Mikodam doğdu.

IKOOR, 1993 yılından bu yana Ankara, Türkiye’deki fabrikasında taahhüt ve sözleşme mobilyaları üretmektedir. Yüksek kalite standartlarında faaliyet gösteren IKOOR, ağaç işleri, kaplama, bitirme, metal işleri, döşeme ve montaj bölümleriyle tam müşteri memnuniyeti sağlamanın gururuyla yurt içinde ve yurt dışında birçok prestijli projeye imza atmıştır.

Bu geniş çeyrek yüzyıldan kalma bilgi ve tecrübeye dayanan Mikodam, şık mobilya ve iç mekan tasarım ürünlerinin yeni tasarım anlayışıyla üretiyor ve sizlere sofistike iç mekanlar yaratmayı amaçlayan yüksek kalitede ürünler sunuyor.

Mikodam‘ın yaratıcı, şık ve çok yönlü mobilya ve iç mekan tasarım ürünleri, iki şirketin kurucusu ve lideri olan Melih Gün ve Ceren Katherine Stark Gün imzalı. Ankara’da doğup büyüyen Melih Gün, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu ve 1951 yılında aile şirketi olarak kurulan mobilya şirketi GÜN Mobilya‘nın başına geçerek kariyerine 1985’te başladı. Şirketi küçük işletmeden dünya çapında bir taahhüt platformuna büyüttü.